06.10.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

06.10.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2019-10-05 ogłoszenia 0

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy dzisiaj XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.
  Dzisiaj w Polsce, podczas każdej Mszy Świętej czytany jest List Pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody 19-go Dnia Papieskiego pod hasłem: “Wstańcie, chodźmy!”.

 2. W październiku – miesiącu różańcowym zapraszamy wszystkich na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30.
  Różaniec prowadzą: w poniedziałki i czwartki wspólnota Semper Fidelis i Akcja Katolicka, we wtorki i piątki Róże Różańcowe.
  Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartekgodz. 17.00.
  W każdą środę zapraszamy na Nowennę ku czci MBNP o godz.8.00 i 17.30. W tym tygodniu tematem rozważań będzie: „Błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus.”

 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

  w poniedziałek 7 października– wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu zapraszamy na godz. 15.00, na uroczystą Mszę Św. z aktem zawierzenia Królowej Różańca Św., a po niej spotkanie dla Róż Różańcowych.

 4. Zapraszamy młodzież z I klas liceum oraz starszych, którzy chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w czwartek 10 października na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na pierwsze spotkanie z o. Proboszczem.

 5. W sobotę 12 października o godz. 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na koncert „Requiem” W.A.Mozarta.

 6. W przyszłą niedzielę 13 października jest Dzień Fatimski. Gdyńska procesja różańcowa pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego rozpocznie się o godz.16.30 przy Urzędzie Miasta . W czasie drogi odmawiać będziemy różaniec. Na zakończenie procesji przy Bazylice, nastąpi zawierzenie Matce Bożej Fatimskiej.
  To również dzień imienin O. Edwarda Pracza, duszpasterza Ludzi Morza. Mszę św. imieninową O. Edward odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

 7. W niedzielę 13 października będziemy również obchodzić XIX Dzień Papieski pod hałem: Wstańcie, chodźmy!. We wszystkich kościołach, również w naszym będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz programu stypendialnego prowadzonego przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 8. Trwają zapisy na lektorów świeckich. Kontakt z O. Proboszczem po mszach św.

 9. W tyle kościoła wyłożone są kartki na wypominki, na które należy czytelnie wpisać imiona i nazwiska Waszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie w czasie nabożeństw wypominkowych. Można je składać po mszach św. i w kancelarii parafialnej.
  Bóg zapłać za ofiary na kościół, składane przy tej okazji.

 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:
  + Stanisław Licbarski
  l.87 z ul. Waszyngtona
  + Edmund Benter
  l.91 ze Skweru Kościuszki
  +Zofia Kokalska
  l. 88 z ul. Waszyngtona Wieczny odpoczynek…