13.09.2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13.09.2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2020-09-12 ogłoszenia 0

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Przeżywamy dzisiaj XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ w ciągu roku liturgicznego, którą rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi” . W tym tygodniu szczególnie polecamy MB dzieci, młodzież i wychowawców.
Dzisiaj 13 dzień miesiąca -Dzień Fatimski. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Św. wieczornej.

 1. PONIEDZIAŁEK 14 września
  – ŚWIĘTO Podwyższenia Krzyża Świętego
  Jak co roku po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się na modlitwę pod najstarszy krzyż w Gdyni przy ulicy Waszyngtona. Zachęcamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy o godz. 19.00. Prosimy o zabranie świec.

 2. WTOREK 15 września
  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

 3. ŚRODA 16 września
  – Zapraszamy na Nieustanną Nowennę do MBNP o godz. 8.00 i 17.30.
  – po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek spodziewających się dzieci oraz patrona dobrej spowiedzi.

 4. CZWARTEK 17 września
  – 81 rocznica agresji sowieckiej na Polskę – to Dzień Golgoty Wschodu i Światowy Dzień Sybiraka.

 5. PIĄTEK 18 września
  – ŚWIĘTO Św. Stanisława Kostki, patrona Polski

 6. W niedzielę 20 września po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przyjmowały I Komunię Św. w 2021 roku.

 7. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w Kręgu Biblijnym. Będziemy spotykać się w każdy piątek po Mszy wieczornej.

 8. Pragniemy powołać w naszej parafii Róże Różańcowe Mężczyzn. Gorąco zachęcamy panów do tej modlitwy. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz po mszach św.

 9. Od niedzieli 20 września rozpoczynają się w naszej parafii katechezy neokatechumenalne dla młodszych i starszych, małżonków i samotnych – dla wszystkich, którzy są w kryzysie lub mają wątpliwości dotyczące wiary czy sensu życia albo chcą umocnić się słuchaniem Dobrej Nowiny, że Bóg kocha każdego z nas za darmo.
  Pierwsza katecheza będzie w niedzielę 20 września po Mszy Św. wieczornej ok godz. 19:00. Następne katechezy będą głoszone we wtorki i czwartki o godz. 18:30.
  Serdecznie zapraszamy

 10. Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii i kościoła. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

 11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności:
  + Krystyna Kaczmarska l. 87 z ul. Śwętojańskiej Wieczny odpoczynek ….