13.10.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13.10.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2019-10-10 ogłoszenia 0

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

  Dzisiaj obchodzimy w Polsce XIX Dzień Papieski pod hałem: “Wstańcie, chodźmy!”. We wszystkich kościołach, również w naszym jest prowadzana zbiórka do puszek na rzecz programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  Dzisiaj, 13 października jest Dzień Fatimski. Gdyńska procesja różańcowa pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego rozpocznie się o godz.16.30 – u stóp Gdyńskich Krzyży, przy Urzędzie Miasta. Na zakończenie procesji przy Bazylice NMP, nastąpi zawierzenie Matce Bożej Fatimskiej.
  – o godz. 10.30. O. Edward Pracz, duszpasterz Ludzi Morza odprawi Mszę św. imieninową.

 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek 14 października – z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom i katechetom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki MBNP.

  – we wtorek 15 października- wsp. św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła

  – w środę 16 października – wsp. św. Jadwigi Śląskiej
  W tym dniu obchodzimy też 41 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, a po Mszy Św. odprawimy comiesięczne nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, Redemptorysty – patrona matek spodziewających się dzieci oraz patrona dobrej spowiedzi.

  – w środę 17 października – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

  – w piątek 18 października – Święto św. Łukasza, Ewangelisty

  w sobotę 19 października – Dzień patrona „Solidarności”- Bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika. To Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

 3. W październiku – miesiącu różańcowym zapraszamy wszystkich na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30.
  Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartekgodz. 17.00.
  W każdą środę zapraszamy na Nowennę ku czci MBNP o godz.8.00 i 17.30. W tym tygodniu tematem rozważań będzie: „Święta Maryjo”.

 4. W przyszłą niedzielę 20 października w polskich kościołach zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych.

 5. Trwają zapisy na lektorów świeckich. Kontakt z O. Proboszczem po mszach św.

 6. W tyle kościoła wyłożone są kartki na wypominki, na które należy czytelnie wpisać imiona i nazwiska Waszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie w czasie nabożeństw wypominkowych. Można je składać po mszach św. i w kancelarii parafialnej.
  Bóg zapłać za ofiary na kościół, składane przy tej okazji.