16.06.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16.06.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2019-06-15 ogłoszenia 0

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Przeżywamy dzisiaj tajemnicę TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
  Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie s. Irenę z Instytutu Miłosierdzia Bożego, założonego przez ks. Sopoćko, która na każdej Mszy Św. przybliży nam prawdę o Miłosierdziu Bożym
  – Dzisiaj o godz. 14.00, z racji III niedzieli miesiąca, Msza św. w intencji Radia MARYJA i TV Trwam.

 2. W tym tygodniu:
  w poniedziałek – 17 czerwca – wsp. Św. Brata Alberta Chmielowskiego
  – w czwartek – 20 czerwca – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze św. w tym dniu o 7.30, 9.00,10.00 – przed południem i po południu o 18.00 .
  w piątek – 21 czerwca – wsp. Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  -w niedzielę 23 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy żegnać o. Mariusza Więckiewicza, kapelana szpitala i opiekuna chorych.

 3. Przebieg Uroczystości Bożego Ciała odbywać się będzie w następującym porządku:
  godz. 10.00 – Msza Św. w naszej świątyni MBNP
  -po Mszy św., ok godz. 11.00 spotykamy się przy I ołtarzu – Dom Sióstr Miłosierdzia: na rogu ul. Starowiejskiej i Placu Kaszubskiego;
  stąd procesja Eucharystyczna wyruszy ul. Starowiejską i 3 Maja do II ołtarza: przy kościele NSPJ
  dalej ul. Armii Krajowej przejdziemy do III ołtarza –przed Gdyńską Kolegiatą
  następnie procesja ruszy ul. Świętojańską w kierunku IV ołtarza – przy Kościele O.Franciszkanów na Wzgórzu Św. Maksymiliana- róg ul. Kopernika i ul. Partyzantów
  W tym miejscu nastąpi zakończenie procesji uroczystym błogosławieństwem.

 4. Ponieważ w tym roku odpowiedzialną i prowadzącą Uroczystości Bożego Ciała jest nasza parafia, dlatego gorąco prosimy służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, grupy modlitewne, a szczególnie dzieci I- komunijne w białych strojach o przygotowanie się do gdyńskiej procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dziewczynki – również te młodsze- do sypania kwiatów.
  Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej manifestacji naszej wiary poprzez udział w procesji Bożego Ciała oraz wykonanie dekoracji okien i balkonów.

 5. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesje w naszym kościele będą po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, w niedzielę natomiast, po Mszy Św. o godz. 12.00. Stąd też w czasie oktawy nie będzie nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30 z wyjątkiem niedzieli. Litanię do NSPJ będziemy śpiewać w czasie procesji.

 6. W tym roku zakończenie oktawy będzie połączone a uroczystością odpustową w naszej parafii. W tym dniu tj. w czwartek 27 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy żegnać naszego wieloletniego O. Proboszcza Eugeniusza Leśniaka. W uroczystości będą uczestniczyć kapłani z dekanatu wraz z dziekanem ks. Edmundem Skalskim.

 7. W piątek, po oktawie Bożego Ciała tj. 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy już dziś do udziału w Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele NSPJ, a po niej wyruszy procesja wynagradzająca, która jak co roku, przejdzie ulicami naszego miasta do kościoła O. Jezuitów przy ul. Tatrzańskiej.