23.06.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23.06.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2019-06-23 ogłoszenia 0

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy dzisiaj tajemnicę XII NIEDZIELI ZWYKŁEJ

  – W związku z tym, iż dzisiaj przypada pierwsza niedziela wakacji, życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży, urlopowiczom dobrego zdrowia i opieki Aniołów Stróżów na ten czas odpoczynku. Jednocześnie przypominamy wszystkim o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. również w okresie wakacyjnym i serdecznie zapraszamy do naszej świątyni.

  -Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy żegnać o. Mariusza Więckiewicza, kapelana szpitala i opiekuna chorych.

  -po Mszy św. o godz. 12.00 procesja ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego też nie będzie już dzisiaj nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

  – O godz. 14.00 Msza Św. z Różami Różańcowymi a po niej spotkanie ze Wspólnotami Różańcowymi i zmiana tajemnic różańcowych – w dolnym kościele.

 2. W tym tygodniu:
  w poniedziałek – 24 czerwca – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA.

  – w czwartek – 27 czerwca – przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu będziemy żegnać naszego wieloletniego O. Proboszcza Eugeniusza Leśniaka. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na Mszę Św. odpustową z udziałem kapłanów z naszego dekanatu na godz. 18.00. Ponieważ jest to jednocześnie zakończenie Oktawy Bożego Ciała, uroczystości rozpoczniemy procesją wokół kościoła.

  – w piątek – 28 czerwca –obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jak co roku zapraszamy na Mszę Św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Po Mszy Św. wyruszy procesja wynagradzająca, która przejdzie ulicami naszego miasta do kościoła O. Jezuitów na ul. Tatrzańską
  W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu.

  – w sobotę – 29 czerwca – UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. W tym dniu szczególną modlitwą obejmujemy Ojca Świętego Franciszka i jego posługę.

 3. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesje w naszym kościele będą po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00. Stąd też w czasie oktawy nie będzie nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30 z wyjątkiem niedzieli. Litanię do NSPJ będziemy śpiewać w czasie procesji.
  Po zakończeniu Oktawy Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą o godz. 17.30.