26.05.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26.05.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2019-05-26 ogłoszenia 0

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę WIELKANOCNĄ
  Dzisiaj jest 26 majaDzień Matki – wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych i błogosławieństwa MBNP, a nasze zmarłe mamy polecamy Miłosierdziu Bożemu.

  – o godz. 10.30 Msza Św. dziękczynna za 60 lat Kapłaństwa naszego współbrata, misjonarza i wieloletniego proboszcza naszej parafii o. Antoniego Stańczyka.
  o godz. 12.00 Msza Św. rocznicowa dla dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunii Św. Zapraszamy dzieci w albach lub na galowo.
  – Msza Św. z Różami Różańcowymi i zmiana tajemnic różańcowych jest przeniesiona na niedzielę 2 czerwca.

 2. Po raz 4 i ostatni zapraszamy na ewangelizację w centrum Gdyni, opartą na proklamacji Słowa Bożego, świadectwie, modlitwie i śpiewie, którą przygotowały wspólnoty neokatechumenalne – Spotykamy się dzisiaj ok. 15:30 na Skwerze Kościuszki.

 3. W tym tygodniu:
  Od poniedziałku –rozpoczynają się Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
  Są to tzw. Dni Krzyżowe ponieważ procesje błagalne przez 3 kolejne dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży.

  – we wtorek – 28 maja – przypada 38 rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach

  w środę – 29 maja – wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

  – w piątek –31 maja – Święto Nawiedzenia NMP

  w sobotę – 1 czerwca – wsp. Św. Justyna, męczennika
  To I sobota miesiąca- zapraszamy na Mszę św. o godz 12.00, a po niej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 4. To już ostatni tydzień Nabożeństw majowych. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych codziennie o godz. 17.30 (również w niedzielę). W środę połączone z Nowenną Nieustanną.

 5. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy wiernych na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiane codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem środy.

 6. W przyszłą niedzielę 2 czerwca Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 7. Zapraszamy dzieci z naszej parafii i okolic, na letni wyjazd w góry do Ochotnicy Górnej, w terminie od 18 do 31 lipca 2019. Szczegóły na plakatach.