31.03.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31.03.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2019-03-29 ogłoszenia 0

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (LAETARE)

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę WIELKIEGO POSTU, która w tradycji chrześcijańskiej jest niedzielą radości (Laetare) i ma wymiar radosnego uwielbienia Boga za jego dobroć i nieustannie okazywane nam miłosierdzie.

  o godz.14,00 Msza Św. z Różami Różańcowymi a po niej, zmiana tajemnic Żywego Różańca – w dolnym kościele.

  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00

  Dzisiaj po każdej Mszy Św. uczniowie gdyńskich szkół katolickich zbierają do puszek ofiary na zakup specjalistycznego roweru dla Łukasza, kolegi z porażeniem mózgowym ze szkoły w Straszynie. Bóg zapłać za wszelką pomoc!

 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.
  – W I czwartek od godz. 15.00 do 18.00 –
  zapraszamy na osobistą Adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi.
  – I piątek
  od godz. 8.30 –
  odwiedzimy chorych, o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci
  – I sobota – 6 kwietnia
  zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP na godz. 12.00. Nabożeństwo to zostało przełożone z godzin porannych, byśmy mogli liczniej w nim uczestniczyć.

 3. Bracia z IV Wspólnoty Neokatechumenalnej w naszej parafii wraz z O. Proboszczem i katechistami tej wspólnoty serdecznie zapraszają na Redditio Symboli, czyli UROCZYSTE WYZNANIE WIARY. Będzie się ono odbywać we wtorki 2 i 9 IV, piątek 5 IV, podczas Nieszporów, o godz. 19.30 oraz w niedzielę 7 IV na Mszy Św.o godz. 18.00.

 4. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Rodzina Katyńska i Związek Sybiraków zapraszają na uroczystość DNIA PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ, która rozpocznie się w naszej świątyni uroczystą Mszą Św. w intencji ofiar o godz. 10.30.

 5. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  – Droga Krzyżowa
  w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 a po niej Msza św. wieczorna

  – Gorzkie Żale
  w każdą niedzielę o godz. 17.00

 6. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek w kościele. Ofiary będą przeznaczone na dary żywnościowe dla potrzebujących.

 7. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne dla nauczycieli i wychowawców pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”, które odbędą się w dniach 11 – 13 kwietnia, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. Szczegóły na plakacie.

 8. Świetlica „Wyspa” wraz ze swymi podopiecznymi zaprasza na kiermasz wielkanocny w niedzielę 7 kwietnia w godz. 9.00- 13.00 w dolnym kościele.