5.04.2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5.04.2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2020-04-04 ogłoszenia 0

NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ

Przeżywamy dzisiaj NIEDZIELĘ PALMOWĄ czyli MĘKI PAŃSKIEJ.
Obchodzimy dzisiaj pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy dla dokonania ofiary Paschalnej.
Zgodnie z dekretem metropolity gdańskiego o celebracji Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego w stanie epidemii, upamiętnienie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy będzie obchodzone tylko wewnątrz kościoła,
bez procesji i bez święcenia palm.
Podczas każdej Mszy św. czytany jest opis Męki Pańskiej.

 1. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.
  Pierwszy raz od wielu wieków Ojciec Święty będzie sprawował Liturgię Wielkiego Tygodnia praktycznie bez udziału wiernych, z wyjątkiem asysty liturgicznej.
  Również w Archidiecezji Gdańskiej, w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za zdrowie i życie wiernych, wszystkie celebracje Triduum Paschalnego będą sprawowane bez udziału wiernych.

  W Wielkim Tygodniu, kościoły będą otwarte, umożliwiając wiernym indywidualną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i przystąpienie do sakramentu pokuty. Ponieważ w Triduum Paschalne wierni będą mogli modlić się w świątyni jedynie poza liturgią, kapłani będą udzielać Komunii Świętej tym, którzy o to poproszą.

 2. W związku z ograniczeniem ilości wiernych na każdej Mszy Św. do 5 osób, informujemy, że istnieje możliwość przyjęcia komunii św. dla osób uczestniczących w Mszy Św. transmitowanej w telewizji, radiu, czy internecie. Po każdej Mszy Św. w naszym kościele, będziemy czekać na wiernych i udzielać komunii św.

 3. Z uwagi na niemożność odprawiania nabożeństw, proponujemy inną formę wspólnej modlitwy – prosimy, by drogą mailową przesyłać wszelkie prośby i intencje modlitewne, a wspólnota zakonna włączy je do naszej codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30.
  mail: Redemptorysci.gdynia@gmail.com

 4. Zachęcamy również do skorzystania ze spowiedzi św. przed każdą Mszą Św. – zachowując środki ostrożności i wzajemnego bezpieczeństwa.