5.05.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5.05.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2019-05-05 ogłoszenia 0

III Niedziela Wielkanocna

 1. III Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Również dzisiaj jest III narodowe czytanie Pisma Św.
  Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy SŁOWO BOŻE.
  – Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz pomocy rodzinom w Syrii w ramach programu Caritas Polska: “Rodzina rodzinie”.

 2. Zapraszamy na ewangelizację Gdyni opartą na proklamacji Słowa Bożego, świadectwie, modlitwie i śpiewie, w centrum naszego miasta – na Skwerze Kościuszki, dzisiaj o godz. 15:30. Ewangelizację poprowadzą trzy gdyńskie parafie, gdzie działają wspólnoty neokatechumenalne.

 3. W tym tygodniu: – w poniedziałek – 6 maja święto Św. apostołów Filipa i Jakuba
  w środę – 8 maja – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Św. jak w dni powszednie.

 4. Za tydzień 12 maja, w niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W naszej wspólnocie będziemy gościć kleryków z seminarium redemptorystów wraz z ich przełożonym.

 5. W miesiącu maju zapraszamy dzieci, młodzież i starszych na Nabożeństwa majowe, które odbywają się codziennie o godz. 17.30 (również w niedzielę). W środę są połączone z Nowenną Nieustanną.

 6. Zapraszamy dzieci z naszej parafii i okolic, na letni wyjazd w góry do Ochotnicy Górnej, w terminie od 18 do 31 lipca 2019. Szczegóły na plakatach.