7.04.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7.04.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2019-04-07 ogłoszenia 0

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę WIELKIEGO POSTU

  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00
  dzisiaj na Mszy Św. o godz. 18.00,odbędzie się Redditio Symboli, czyli UROCZYSTE WYZNANIE WIARY braci z IV Wspólnoty Neokatechumenalnej w naszej parafii, na które serdecznie zaprasza O. Proboszcz, bracia i katechiści. Na ostatnie REDDITIO zapraszamy we wtorek 9 kwietnia o godz. 19.30. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Biskup Zbigniew Zieliński.

  Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz pomocy rodzinom w Syrii w ramach programu Caritas Polska: “Rodzina rodzinie”.

  -Świetlica „Wyspa” wraz ze swymi podopiecznymi zaprasza na kiermasz wielkanocny dzisiaj w godz. 9.00 – 13.00 w dolnym kościele.

  -Przed kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki, zbierają datki na rzecz podopiecznych hospicjów, w ramach akcji Pola nadziei 2019. Co roku pomorskie hospicja otaczają opieką ok. 3 tys. osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian.

 2. Zapraszamy serdecznie do udziału w GDYŃSKIEJ DRODZE KRZYŻOWEJ w piątek 12 kwietnia. Początek o godz. 18.00 w kościele NMP – Gdyńskiej Kolegiacie.

 3. Przyszła niedziela zwana NIEDZIELĄ PALMOWĄ czyli MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczyna obrzędy WIELKIEGO TYGODNIA. W tym dniu na każdej Mszy Św. poświęcenie palm.
  Uroczyste poświęcenie palm, z udziałem Wspólnot Neokatechumenalnych, będzie na Mszy Św. o godz. 12.00. Przed Mszą Św. spotykamy się na dziedzińcu przed kościołem, gdzie nastąpi uroczyste odczytanie Ewangelii i wejście z palmami do kościoła.
  Dokładny program obchodów WIELKIEGO TYGODNIA podany zostanie w przyszłą niedzielę.

 4. Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie zachęca do udziału w kampanii SOS dla Ziemi Świętej poprzez zakup wyrobów z drewna oliwnego wykonanych przez chrześcijan z Betlejem (różańce, krzyże, figurki świętych, świeczniki itp). Akcję tę prowadzić będzie S.Halina, Szarytka -w przyszłą niedzielę 14.IV w przedsionku kościoła.

 5. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  – Droga Krzyżowa
  w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 a po niej Msza św. wieczorna

  – Gorzkie Żale
  w każdą niedzielę o godz. 17.00

 6. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek w kościele. Ofiary będą przeznaczone na dary żywnościowe dla potrzebujących.

 7. Zapraszamy dzieci z naszej parafii i okolic, na letni wyjazd w góry do Ochotnicy Górnej, w terminie od 18 do 31 lipca 2019. Szczegóły na plakatach.

 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  + Tadeusz Jabłoński l. 83
  z ul. Chrzanowskiego; pogrzeb w pon. o godz. 10.00