PIELGRZYMKA DO WŁOCH

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

2022-12-06 ogłoszenia Wydarzenia 0

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

12 – 23. 09. 2023r.

HODONIN – PADWA – WENECJA – FLORENCJA – RZYM – WATYKAN – NEAPOL – POMPEJE – PIETRELCINA – MATERDOMINI – MONTE SAN`T ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MANOPPELLO – LORETO – KAHLENBERG

PROGRAM

1 DZIEŃ: GDYNIA – HODONIN

6.00- wyjazd z Gdyni, przejazd do Częstochowy, Msza Święta, chwila na modlitwę indywidualną; dalszy przejazd do Czech w pobliżu granicy czesko-austriackiej  (obiadokolacja, nocleg)

2 DZIEŃ: HODONIN – PADWA

po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch; przyjazd do Padwy; – udając się do Bazyliki Świętego Antoniego podziwiać będziemy najładniejszy plac miasta -Prato della Valle,  pobyt w bazylice rozpoczniemy od  Mszy Świętej, potem zwiedzanie bazyliki. Zobaczymy przepiękną, renesansową kaplicę grobu Św. Antoniego oraz kaplicę skarbu zawierającą relikwie tego Wielkiego Świętego; przejazd do hotelu (obiadokolacja, nocleg)

3 DZIEŃ: WENECJA

po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Wenecji. Do zabytkowej części miasta popłyniemy  łodzią, podziwiając mijane pałace, kamienice i kościoły. Po przypłynięciu w okolice Placu Świętego Marka przejdziemy obok słynnego Mostu Westchnień i Pałacu Dożów do Bazyliki Świętego Marka, w której podziwiać będziemy wspaniałe bizantyjskie mozaiki.

Potem podziwiać będziemy architekturę innych obiektów znajdujących się przy Placu Świętego Marka a następnie udamy się, pokonując liczne mostki nad kanałami do dzielnicy Rialto z najstarszym mostem weneckim nad Kanałem Grande. Po zakończeniu zwiedzania popłyniemy do parkingu i udamy się w okolice Florencji (obiadokolacja, nocleg)

4 DZIEŃ: FLORENCJA

po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Florencji – kolebki renesansu;  przejazd tramwajem do centrum miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od Piazza  Duomo, gdzie podziwiać będziemy najwspanialsze zabytki sakralne miasta:  Katedrę Matki Boskiej Kwietnej ze słynną kopułą, dzwonnicę autorstwa Giotto oraz baptysterium ze słynnymi „drzwiami do raju”. Następnie udamy się na Piazza della Sinoria z najważniejszymi zabytkami  świeckimi,  stamtąd udamy się na Most Złotników na rzece Arno i w końcu dotrzemy do kościoła Świętego Krzyża. Ta wspaniała gotycka świątynia chroni grobowce sławnych Floretyńczyków: Michała Anioła, Galileusza, Niccolo Macchiavelli.  Po zakończeniu zwiedzania, tramwajem udamy się na parking i udamy się do hotelu w okolicach Rzymu (obiadokolacja, nocleg)

5 DZIEŃ: RZYM

po śniadaniu przejazd do Rzymu – pobyt na Watykanie rozpoczniemy od Mszy Świętej w Bazylice Świętego Piotra a następnie zobaczymy słynną Pietę Michała Anioła, pomodlimy się w Kaplicy Świętego Sebastiana u grobu Świętego Jana Pawła II skąd udamy się pod ołtarz główny z baldachimem Berniniego, podziwiać będziemy wiele innych zabytków tej świątyni. Po czym zejdziemy do Grot Watykańskich, gdzie znajduje się Grób Świętego Piotra i wielu Jego Następców. Po opuszczeniu bazyliki podziwiać będziemy Plac Świętego Piotra z otaczającym go Pałacem Papieskim. Po czasie wolnym przeznaczonym na posiłek i odpoczynek udamy się na spacer po barokowym  Rzymie, który rozpoczniemy od Placu Navona gdzie podziwiać będziemy słynną Fontannę Czterech Rzek, kościół Świętej Agnieszki, dalej udamy się do Panteonu, jednej z najstarszych i najlepiej zachowanych budowli świata starożytnego, następnie zobaczymy jedną z najpiękniejszych rzymskich fontann – Fontannę di Trevi skąd udamy się  do Schodów Hiszpańskich, które ze względu na swój urok są licznie odwiedzane zarówno przez Rzymian jak i turystów; przejazd do hotelu (obiadokolacja, nocleg)

6 DZIEŃ: RZYM

po śniadaniu ponownie udamy się do Rzymu. Pobyt rozpoczniemy od Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, po czym udamy się na Watykan i weźmiemy udział w modlitwie Anioł Pański wraz z Papieżem Franciszkiem (o ile będzie w Rzymie);  po czasie wolnym udamy się na spacer po antycznym Rzymie, który rozpoczniemy od Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny, dalej udamy się na Wzgórze Kapitolińskie – jedno z najważniejszych spośród siedmiu wzgórz starożytnego Rzymu. Podziwiać będziemy pozostałości starożytnych budowli na Forum Romanum i idąc wśród pozostałych forów dojdziemy do Koloseum.

Następnie udamy się na Lateran gdzie odwiedzimy Bazylikę Świętego Jana na Lateranie będącą katedrą Rzymu, udamy się do kaplicy, która mieści Święte Schody, po których w myśl legendy Chrystus wchodził przed oblicze Piłata. Następnie nawiedzimy Bazylikę Matki Boskiej Większej. Wieczorem wrócimy do hotelu (obiadokolacja, nocleg)

7 DZIEN: NEAPOL – POMPEJE

po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Neapolu. Pobyt w tym mieście rozpoczniemy  od odwiedzenia miejsc związanych z życiem charyzmatycznego i pokornego kapłana – Ojca Dolindo. Msza Święta w kościele p.w. Matki Bożej Niepokalanej z Lourdes i św. Józefa, modlitwa indywidualna przy grobie Ojca Dolindo.  Następnie odbędziemy spacer urokliwymi ulicami miasta podziwiając: Galerię Umberto I, Teatr St. Carlo, Piazza  Plebiscito z Pałacem Królewskim.  Po południu przejedziemy do Pompei – miasta zalanego lawą podczas erupcji Wezuwiusza w 79 roku. My jednak nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Różańca Świętego. Czas wolny na indywidualną modlitwę przed obrazem Matki Bożej Pompejańskiej i u grobu wielkiego orędownika modlitwy różańcowej – błogosławionego Bartolo Longo. Przejazd do hotelu (obiadokolacja, nocleg)

8 DZIEŃ: PIETRELCINA – MATERDOMINI

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Pietrelciny, rodzinnego miasta Świętego Ojca Pio. Pobyt w tym mieście rozpoczniemy od Mszy Świętej, potem odwiedzimy kościół Matki Boskiej Anielskiej, w którym Święty Ojciec Pio odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą, udzielał sakramentów i spędzał długie godziny na modlitwie. Następnie udamy się do domu rodzinnego Świętego Ojca Pio i do najstarszego w mieście kościoła Świętej Anny, gdzie był ochrzczony.

Przejazd do Materdomini – niewielkiej wioski gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Gerarda Majelli – patrona matek i dobrej spowiedzi. Czas na indywidualną modlitwę przy trumnie z ciałem Świętego Gerarda. Przejazd na Gargano (obiadokolacja, nocleg)

9 DZIEŃ: MONTE SANT`ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO

po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na Monte Sant` Angelo – Msza Święta w Grocie Objawień Świętego Michała Archanioła. Następnie poznamy historię sanktuarium, po czym czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejazd do San  Giovanni Rotondo – miejsca działalności, śmierci i spoczynku Świętego Ojca Pio. W antycznym kościółku, gdzie Ojciec Pio otrzymał stygmaty przejdziemy trasą pielgrzyma, gdzie zobaczymy m.in. celę, konfesjonał i inne miejsca związane z życiem tego Wielkiego Świętego. Następnie udamy się do nowo zbudowanego sanktuarium, gdzie w krypcie ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika spoczywa ciało Świętego Ojca Pio. Czas na indywidualną modlitwę. Przejazd w okolice Pescary (obiadokolacja, nocleg)

10 DZIEŃ:  – MANOPPELLO – LORETO

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd do Manoppello – Sanktuarium Świętego Oblicza, gdzie przechowywana jest jedna z najcenniejszych relikwii Świata chrześcijańskiego – chusta, która przykrywała twarz Chrystusa w grobie. Tu weźmiemy udział we  Mszy Świętej po czym zapoznamy się z historią tej relikwii i będziemy mogli zobaczyć ją z bliska. Czas na modlitwę indywidualną. Przejazd do Loreto – Sanktuarium Świętego Domku – według tradycji było to doczesne mieszkanie Najświętszej Marii Panny, sprowadzone do Loreto przez rodzinę Aniołów. To tu powstała Litania Loretańska. Czas na modlitwę indywidualną. Przejazd do hotelu w okolice Padwy ( obiadokolacja, nocleg)

11 DZIEŃ: KAHLENBERG – HODONIN

po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną. W trakcie podróży odwiedzimy Kahlenberg – wzgórze, z którego Jan III Sobieski rozpoczął odsiecz Wiednia. W kościele Świętego Józefa odprawimy Mszę Świętą a następnie zapoznamy się z historią Odsieczy Wiedeńskiej. Przejazd do hotelu w Czechach (obiadokolacja, nocleg)

12 DZIEŃ: HODONIN – GDYNIA

po śniadaniu udamy się w drogę powrotną do Gdyni. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

________________________________________________________________________________________________________

Uwaga! – kolejność zwiedzania może ulec zmianie

TERMIN:  12 – 23.09.2023

Cena:  4200zł + 110 euro

Cena zawiera:* hotele ***- 11 noclegów (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami ) *11 śniadań – kontynentalne (wzmocnione) i 11 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo), * ubezpieczenia  KL (30 000euro)i NNW (15 000PLN) , * opiekę pilota, *zestawy  tour-guide

Cena nie zawiera: * biletów wstępu  , * przejazdów  komunikacją miejską w Rzymie, Wenecji, Florencji, San Giovanni Rotondo, *miejscowych przewodników – 

Na ten cel potrzeba 110euro – kwotę tą należy wpłacić u pilota

Uwaga! dopłata do pokoju jednoosobowego będzie ustalana na zapytanie

Oferta  została przygotowana na dzień 25.11.2022 r. według obowiązujących w tym dniu cen paliw i kursów walut.

W przypadku wzrostu tych cen i kursów cena może ulec rekalkulacji.

Data przygotowania oferty: 25.11.2022 r. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

ZAPISY:  Zofia   tel. 501 047 783  / i w biurze parafialnym ( w godz. urzędowania)