Wielkanocna Droga Światła

Wielkanocna Droga Światła

2023-05-27 Wydarzenia 0

W sobotę 20 maja 2023 r. przeżywaliśmy wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy wyruszyliśmy z naszej parafii na Wielkanocną Drogę Światła. Poprzedziła ją Msza Święta sprawowana o godzinie 7.00 rano. Po Eucharystii uczestnicy mogli się zapoznać z fascynującą historią figury Jezusa Zmartwychwstałego znajdującą się w prezbiterium kościoła.

Samo nabożeństwo Drogi Światła, to rozważanie 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Panem.
W liście apostolskim na rozpoczęcie Roku Jubileuszowego Jan Paweł II wzywał, by kontemplacja oblicza Chrystusa nie zatrzymywała się na wizerunku Ukrzyżowanego, lecz skupiała również na Zmartwychwstałym. Odpowiedzią na ten apel Ojca Świętego jest właśnie Droga Światła, mało jeszcze w Polsce znana. Tym bardziej z wielką radością przeżywaliśmy to wydarzenie.
Pomysł zrodził się w sercach ojców Redemptorystów i w (od niedawna istniejącej w naszej parafii) wspólnocie Wojowników Maryi.
W wydarzeniu wzięło udział 3 współbraci, małżeństwa, osoby w średnim wieku oraz ludzie młodzi. Przeszliśmy ok. 35 kilometrów rozważając fragmenty Pisma Świętego, modląc się wspólnie, śpiewając, rozmawiając w drodze i odpoczywając. Nie zabrakło różańca, nabożeństwa majowego, koronki do Bożego Miłosierdzia i Nowenny do Ducha Świętego.
Tym, co pomagało nam w Drodze, to piękna trasa, intencje osobiste i wspólnotowe, odwiedzane kościoły i miejsca: m.inn. kościół Chrystusa Miłosiernego w Redłowie, figura Chrystusa: „Błogosławieństwo morza” w Orłowie, kościół Ducha Świętego w Sopocie, źródło Marii, parafia św. Stanisława Kostki u Jezuitów.

Uczestniczący w Drodze Światła pomimo różnej kondycji i zmęczenia poradzili sobie i byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi! Sobotni dzień, poprzedzający Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, stał się okazją do dania świadectwa radości i wiary płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego: „Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?
Wszystkich chętnych zapraszamy za rok na wspólną drogę – Drogę Światła.